Farah Zeynep Abdullah Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

1 bölüm özeti

3 posters
YazarMesaj
O.C. Love
Admin
Admin
O.C. Love

Doğum tarihi : 16/01/96
Lakap : prenses

1 bölüm özeti Empty
MesajKonu: 1 bölüm özeti   1 bölüm özeti EmptyC.tesi Eyl. 12, 2009 2:35 pm

zeynep 27 yaşında yeni mezun bir öğretmen olarak erenköy ilköğretim okulu’ na atanır. bu köy aynı zamanda zeynep’in çocukluğunun geçtiği köydür. fakat, köyden zeynep’e miras kalan sadece acı hatıralar olmuştur. zeynep köye vardığında, ilkokul öğretmeni ülker’in yazdığı bir günlük bulur. bu günlük, zeynep’i bir anda hatıralarına götürürken, diğer yandan da onu geçmişiyle yüzleştirecek olayların aydınlanmasını sağlar.

ülker öğretmenin köydeki ilk günlerinde, ömer isimli bir çocuk kuyuda boğularak yaşamını yitirir. ömer’i kuyudan köyün çobanı baran çıkarır. bu olay köyde acı yaratsa da, daha sonra aynı kaderi paylaşacak olan baran ve ülker öğretmenin yakınlaşmasına neden olur.

12 yıl önce, ağa’ ya varmayarak amcası ve yengesinin köyden gitmesine sebep olan ve Ülker öğretmeninin yanına yerleşen zeynep, ağa’ 'nın semra öğretmenine ne denli zarar verebileceğini öğrendikten sonra ağa’ ya kaçar….

12 yıl sonra, yani şimdilerde; zeynep, çocukların kayıtları için ev ev dolaştığı,tayin olduğu bu köyde, geçmişte yaşananların suçluluğunu sürekli yaşamaktadır…

12 yıl önce yaşanan hikayenin devamında ise, zeynep’ 'in yanından gitmesine anlam veremeyen semra öğretmen, Çoban yusuf’ un kan davalılarınca vurulur. buna karşılık, Çoban yusuf düğün günü ağa’ yı vurur ve sonrasında, kan davalıları tarafından öldürülür.

erenköy ilköğretim okulu’ nun bulunduğu köye 12 yıl sonraki bu gelişinin beşinci gününde; zeynep, geçmişte yaşananları ne kendisinin ne de köylünün unutamayacağına ve köyden ayrılması gerektiğine karar verir ama hem cemil, hem de semra öğretmenden kendisine kalan değerli miras günlük, öğretmenliğin kutsallığını ve anadolu’ nun cehalet dolu yıllarından günümüze gelinişinde, öğretmenlerin taşıdığı önemli rolü, yeni öğretmen zeynep’e hatırlatır ve zeynep erenköy ilköğretim okulu’ nda çocuklarını okutmaya devam eder.
http://omrebedeldizisifan.eniyiforum.net
_DeStiNaTiOn_
Süper Mod.
Süper Mod.
_DeStiNaTiOn_

Doğum tarihi : 08/11/96
İş/Hobiler : ...ÖMRE BEDEL...
Lakap : Hayır Ben o DEĞİLİM..

1 bölüm özeti Empty
MesajKonu: Geri: 1 bölüm özeti   1 bölüm özeti EmptyC.tesi Eyl. 19, 2009 8:12 pm

ben anlamadım ömre bedel in 1. bölümünü anlatcan sandım ama bu murat han'ın kardelen filmiiii
açıklama yapar mısın???? 1 bölüm özeti Icon_rolleyes
O.C. Love
Admin
Admin
O.C. Love

Doğum tarihi : 16/01/96
Lakap : prenses

1 bölüm özeti Empty
MesajKonu: Geri: 1 bölüm özeti   1 bölüm özeti EmptyPaz Eyl. 20, 2009 9:02 am

aaa konu siliyoruma ldığım yerde yasıo... admin olarak çok üsgünüm... 1 bölüm özeti Icon_pale

konu taşınmıştır! ÇÖPLÜK
http://omrebedeldizisifan.eniyiforum.net
Zynp
Admin
Admin
Zynp

Doğum tarihi : 18/11/95
İş/Hobiler : müzik dinlemek
Lakap : zynpp

1 bölüm özeti Empty
MesajKonu: Geri: 1 bölüm özeti   1 bölüm özeti EmptyPerş. Ekim 29, 2009 4:27 pm

ya üzülme cnm olsun insanlık hali